SIP skydai – kas tai

SIP SKYDINIAI NAMAI

SIP SKYDINIS NAMAS statyba ir projektavimas kaune ir kauno rajone

SIP (Struktūrinės Izoliacinės Plokštės/ Structured Insulated Panel) – suklijuotas konstrukcinis skydas, kurį sudaro neoporas (polistirolas, poliuretanas) iš dviejų pusių apklijuotas OSB plokštėmis. Tai labai tvirtas ir gerai apkrovas atlaikantis konstrukcinis elementas iš esmės atliekantis tokias pat funkcijas kaip dvitėjės sitos (I-beam) arba dvitėjai statramsčiai (I-column).

SIP skydų technologija pasaulyje gyvuoja nuo 1930m., prieš 70 metų statyti namai šiandiena nepraradę jokių savo eksploatacinių savybių. Mūsų skydams naudojamos tik sertifikuotos patikimų Vakarų Europos ir JAV gamintojų žaliavos. SIP skydai ypatingai populiarūs Europos ir JAV rinkose dėl lengvos ir tvirtos konstrukcijos, šilumos ir sandarumo reikalavimų atitikimo šiuolaikiniams namams, ilgaamžiškumo bei itin greitos statybos, kas ypač sumažina statybų ir eksploatacijos kaštus.

Pastato SIP skydai gamykloje gaminami, pjaustomi, frezuojami 5-7 dienas, namai statybų aikštelėje surenkami per 1-2 savaites. Dėl skydų lengvumo pristatymas į statybvietę tampa sklandus ir paprastas, išsikrovimui ir montavimui nereikalingi kranai.

SIP skydų namams projektuojami pamatai turi atlaikyti 5-8 kartus mažesnę apkrovą nei mūriniai, todėl jie lengvesni ir pigesni.

Santechninė įranga paprastai montuojama po grindimis. Jei SIP namas daugiau nei vieno aukšto, santechnika montuojama perdangoje arba po ja. Elektros instaliacija montuojama tiesiai ant skydinių sienų. Elektros kabeliai paprastai uždengiami 2 sluoksniais gipso, ant kurių vėliau dedama apdaila.

Pagrindinius kabelius galima montuoti ir po grindimis.
SIP skydiniai namai stabiliai išlaiko savo matmenis, todėl fasadą galima apdirbti tiek struktūriniu tinku, tiek klinkerio apdaila nemontuojant papildomo ventiliuojamo fasado. Vidaus apdailai galima naudoti gipso plokštes sukant tiesiai prie sienų be vidinio karkaso, nes dėl konstrukcijos stabilumo sienos netrūkinėja.

SIP skydiniai namai sumontuojami sandarūs ir šilti, lyg vientisas monolitas.
Todėl tai gana paprastas ir pigus būdas išpildyti A+, A++ ar pasyvaus namo kriterijus. Taip pat puikus pasirinkimas žiemai tinkamiems vasarnamiams.

SIP SKYDO SANDARA, ŠILUMINĖ VARŽA, IŠMATAVIMAI

SIP skydų namai lengvai įgyvendina A++ energetinio efektyvumo klasės šiltumo ir sandarumo standartus, nes konstrukcijoje nėra metalo, betono ar kitų laidžių šalčiui komponentų.

OSB statybinės plokštės (Orientuotų skiedrų plokštės/Oriented Strand Board) – tai trisluoksnės orientuotų skiedrų plokštės, pagamintos iš spygliuočių ar lapuočių medžių. Dėl tikslumo ir kokybės naudojama OSB3 EGGER (Vokietija), ne mažiau 12mm storio. Jos yra gaminamos iš natūralaus medžio ir karščiui atsparaus dervinio rišiklio, atitinka E1 formaldehidų klasę (ES reikalavimai), formaldehidų jose ne daugiau nei įprastose baldų plokštėse (formaldehidų emisija yra apribota iki natūralios medienos emisijos (<0,03ppm)).

NEOPORAS – patobulintas pilkos spalvos baltojo polistireninio putplasčio analogas pagerintomis termoizoliacinėmis savybėmis naudojant grafitą. Neoporas lyginant su baltu polistiroliu leidžia sumažinti termoizoliacinės medžiagos storį.

Neoporas EPS 70 šilumos laidumo koef. λ 0,032-0,031 W/mK;

Skydų klijavimui naudojami tik aukščiausios kokybės poliuretaniniai klijai, skirti būtent šių skydų gamybai.

SIP namų montavime naudojama tik aukščiausios kokybės skandinaviška mediena džiovinta, kalibruota, graduota C24.

SIP SKYDŲ išmatavimai (plotis, aukštis):

1250 x 2500 mm

1250 x 2800 mm

1250 x 3000 mm

SIP SKYDŲ storis

124mm/ 174mm/ 224mm/ 274mm/ 324mm/ 374mm

(vertinant, kad iš kraštų naudojamos dvi OSB plokštės po 12mm storio)

ŠILUMINĖS SAVYBĖS:

Nr.

SIP skydo storis (užpildas)

Kaina 1 kv.m.   (EUR be PVM)

Šiluminė varža*

1.

124 mm neoporas 

23

R3

2.

174 mm neoporas 

28

 R5

3.

374 mm neoporas 

42

R11

 *  Šiluminė varža pateikta bendra SIPS skydo sudedamųjų dalių (Neoporo ir OSB3) gamintojų deklaruojamų šiluminių varžų suma, faktinė surinktų skydų varža gali būti mažesnė, išskaičiavus šilumos nuostolius per jungiamuosius medinius tašus. Šiluminės varžos mažėjimas priklauso nuo bendrų sienos komplektuojamų sudedamujų dalių.

** Stogo skydų surinkimui, sudedomosios medžiagos komplektuojamos pagal konstrukcinį brežinį, kiekvienu atveju atskirai paskaičiavus reikalingas stogo tvirtumo charakteristikas. Į sudedamas medžiagas ir kainą gali būti įtraukta klijuota mediena skydų sujungimui ir medinės dvitėjinės sijos.

STATYBŲ GREITIS

Pastato SIP skydai gamykloje gaminami, pjaustomi, frezuojami 1-2 savaites, SIP skydai statybų aikštelėje surenkami per 1-2 savaites, su daline apdaila namas pastatomas per 2-3 mėn. Dėl skydų lengvumo pristatymas į statybvietę tampa sklandus ir paprastas, išsikrovimui ir montavimui nereikalingi kranai. Greita statyba sutaupo daug papildomų išlaidų ypač, jei namas yra statomas tuo metu nuomojant būstą arba jau paėmus banko kreditą.

PARUOŠIAMIEJI DARBAI

SIP skydų namams projektuojami pamatai turi atlaikyti 5-8 kartus mažesnę apkrovą nei mūriniai, todėl jie lengvesni ir pigesni. Šiltinti tikslūs pamatai įrengiami per 2-3 savaites. Tam, kad skydai būtų surinkti tiksliai ir sandariai, pamatai turi būti išlieti su išlyginamuoju sluoksniu ir neviršyti 3mm paklaidos.

FASADAS

Statant A++ enenrginės klasės namus, konstruktyvas renkamas iš 174 mm storio skydų, kurie perdengiant siūles iš išorės papildomai šiltinami neoporo arba mineralinės vatos sluoksniais. A++ klasės namo siena bendrai turi 30 cm neoporo. Stogas renkamas iš 35cm neoporo užpildo skydų. 

Fasado užbaigimui tinka bet kokia apdaila:

– struktūrinis tinkas,

– skarda,

– medinės dailylentės, 

– skalūno plokštelės,

 

Stogo dengimui įprastai naudojama:

– bituminės čerpelės (50 metų garantija),

– klasikinė skarda (35 -50 metų garantija),

– prilydoma dviguba bituminė danga

NAMO VIDUS

Vamzdynai, kabeliai ir ortakiai SIP name paprastai montuojama po grindimis ir pertvarose. Jei SIP namas daugiau nei vieno aukšto, vamzdynai ir ortakiai montuojami ir karkasinėje perdangoje. Elektros instaliacija montuojama tiesiai ant skydinių sienų, uždengiami 2 sluoksniais gipskartonio.

SIP skydų name pertvaros ir perdangos rekomenduojamos tik karkasinės, su vatos užpildu, dėl geresnės garso izoliacijos.
SIP skydinio namo grindys dažniausiai daromos betoninės šiltintos putplasčiu, sienų šiltinimo sluoksnis persidengia su grindų šiltinimo sluoksniu, todėl namas yra sandarus vientisas monolitas.

Scroll to Top