KARKASINIAI NAMAI

KARKASINIS NAMAS statyba ir projektavimas kaune ir kauno rajone

IŠ KO VYKDOMA KARKASINIŲ NAMŲ STATYBA

KARKASINIO NAMO KONSTRUKCIJOS MEDIENA

Karkasinių namų konstrukcijai gali būti naudojama tik gamyklose paruošta, patikrinta ir sertifikuota C24, C18 mediena.

Šviežiai pjauta mediena yra statybinė žaliava – neskirta statyboms, ji yra nepatikima ir nesaugi, einant laikui gali linkti ir net lūžti. Tokia mediena jau 2-3 metų bėgyje natūraliai džiūdama riečiasi – išdarkydama stogo ar namo konstrukciją. Karkasinis namas tampa nesandarus, girgžda, trūkinėja sienos ir kampai. Drėgnoje uždarytoje medienoje puiki terpė įsiveisti pelėsiams ir parazitams.

Esant didesnėms apkrovoms karkasinio namo konstrukcijoje gali būti naudojama klijuotos medienos sijos LVL, dvitėjės medinės I-Beam ar metalinės Nailweb sijos.

Kalibruota graduota mediena

KARKASINIAI NAMAI ir skydinių namų statymo mediena

Kalibruota mediena, tai iš visų keturių pusių pagal tikslius matmenis apipjautos sausos medienos ruošiniai.

Graduota mediena C16, C18, C24 ir.t.t. yra mediena, atlaikiusi bandymus ir nurodo medienos atsparumą lenkimui, tempimui, slėgimui, jos elastingumą ir tankį.

Medžio konstrukcijų montavime negali būti naudojama mediena, neatlaikiusi bandomųjų reikalavimų.

KARKASINIO NAMO ŠILTINIMO MEDŽIAGOS

Mineralinė vata

karkasinių ir skydinių namų šildymo priemonės

TECHNOLOGIJA „ECOSE® Technology“

Technologija „ECOSE® Technology“ – tai revoliucinė, nauja medžiagų rišiklių, naudojamų karkasinių namų statybų pramonėje technologija be formaldehidų, kur vietoj naftos chemijos produktų naudojamos greitai atsinaujinančios organinės medžiagos. Gamyboje sunaudojama mažiau energijos. Ši technologija labiau tausoja aplinką. Technologija „ECOSE® Technology“ buvo sukurta izoliacijos iš mineralinės vatos gamybai, tačiau teikia tokius pat galimus pranašumus ir kitiems gaminiams, kurių esminis pranašumas yra įvairių dervų pakaitalų taikymas.

Ši izoliacinė medžiaga yra:

Minkštesnė, nedulkanti, maloni liesti.

Standesnė ir elastingesnė – geriau įsispraudžia į konstrukcija nepalikdama nesandarumų.

Neįgeria ir leidžia pasišalinti drėgmei, todėl ypač gerai tinka karkasinėje statyboje.

Be formaldehido, fenolio, akrilo, dirbtinių dažiklių ir baliklių.

Techniniai parametrai

Šilumos laidumo koeficientas, λD[W/(m·K)]

0,033-0.039

Sąveikos su ugnimi klasė

A1

Vandens garų perdavimas, μ

1

Storio paklaidos klasė

T4

KARKASINIO NAMO PLOKŠTĖS IR SANDARINIMO MEDŽIAGOS

SANDARINIMO PLĖVELĖ

Armuota folinė garo izoliacinė plėvelė, naudojama karkasinių namų apšiltintų stogų, sienų bei grindų garo izoliacijai. Ši plėvelė gaminama iš tvirto, specialaus vandenį sugeriančio popieriaus sluoksnio, aliuminio plėvelės ir polietileno, ji yra atspari temperatūros pokyčiams. Plėvelę reikia kloti taip, kad aliuminio sluoksnis būtų atsuktas į patalpų vidų. Montuojant ji suklijuojama specialiomis itin lipniomis juostomis, ypač kruopščiai turi būti užsandarinti visi ventiliaciniai ir elektros instaliacijos įvadai, dūmtraukiai ir kitos sienose ar lubose montuojamos instaliacijos.

POLIURETANO PLOKŠTĖ (PIR)

Karkasiniame name puikiai pasiteisina poliuretano plokštė 3-10cm, kuri užtikrina ne tik ypač aukštus šilumos rodiklius, bet ir patikimą garo izoliaciją. Šilumos izoliacijos PIR (poliuretno) plokštė su išdrožomis, skirta išorinėms sienoms, vidaus palėpėms ir kitoms patalpoms šiltinti bei garo izoliacijai. Ilgaamžės, atsparios drėgmei ir pelėsiui, gaminamos tausojant aplinką, neišskiria sveikatai pavojingų dalelių ar dujų.

Šerdį sudaro standi yra standžiųjų poliuretano putų (PIR) plokštė

Abi plokštės pusės padengtos vandens garams nelaidžia daugiasluoksne plėvele

Tankis (šerdies savitasis svoris) 30 kg/m³

Kraštų apdaila – Įlaidos ir išdrožos

Šilumos laidumas (deklaruota vertė) λD 0.022 W/m.K

Gniuždymo stipris suspaudžiant 10 % (* EN 826)

≥ 50mm ≥ 150kPa

< 50mm ≥ 100kPa

MEDŽIO PLAUŠO PLOKŠTĖ KARKASINIO NAMO FASADUI

Kaip vėjo barjeras karkasiniam namui montuojama iki 12mm vėjo plokštė, kuri vėliau apkalama tašeliais ir dailylentėmis (ar kita ventiliuojamu fasado apdaila). Jei karkasinis namas kurį laiką paliekamas be fasado apdailos, plokštė atspari atmosferos poveikiui bei suteikia namui stabilumo.

Esant tinkuojamai ar klijuojamai karkasinio namo fasado apdailai, montuojama 40mm struktūrinio tinko padengimui skirta plokštė.

KARKASINIO NAMO VIDAUS PLOKŠTĖ

Iš vidinės karkasinio namo  sienos pusės dengiamos OSB plokšės, kad sudarytų tvirtą pagrindą kabinamiems baldams. Antru sluoksniu karkasiniame name pagal poreikį montuojamos GKP plokštės atsparios drėgmei, ugniai, smūgiams arba sulaikančios garsą.

PROFESIONALIOS TVIRTINIMO DETALĖS, ĮRANGA

Medsraigčiai

Karkasinio namo konstruktyvą tvirtiname ir stabilizuojame kokybiškais, atspariais korozijai ir tempimui sertifikuotais medsraigčiais – nenaudojame plokštelių, kurios palieka galimybę medžiui judėti ir išbrangina savikainą. Plokštes tvirtiname kabėmis.

KARKASINIO NAMO STATYBŲ GREITIS

Karkasinio namo medinė konstrukcija statybų aikštelėje surenkama per 1-2 savaites, namas su fasado plokšte, šiltinimu ir stogo danga  pastatoma per 4 savaites, su daline apdaila namas  įregiamas per 2-3 mėn. Konstruktyvas surinkinėjamas ant žemės pagal specialiai paruoštus konstuktyvinius brėžinius. Maksimaliai leisitina paklaida per visą karkasinio namo konstrukciją ne daugiau 2-3mm. Tai liečia tiek pamatus, tiek sienas, tiek stogą. Šis tikslumas leidžia lengvai įgyvendinti namo kokybiško šiltinimo ir sandarinimo reikalavimus. Greita statyba sutaupo daug papildomų išlaidų (ypač, jei namas yra statomas tuo metu nuomojant būstą arba jau paėmus banko kreditą).

PARUOŠIAMIEJI DARBAI

Karkasiniams namams projektuojami pamatai turi atlaikyti 5-8 kartus mažesnę apkrovą nei mūriniai, todėl jie lengvesni ir pigesni, paklaida neturėtų viršyti 3mm. Šiltinti tikslūs pamatai įrengiami per 2-3 savaites.

KARKASINIO NAMO FASADAS

Karkasinio namo fasado užbaigimui naudojama vėjo plokštė arba plėvelė, apdailai tinka:

– struktūrinis tinkas,

– klinkerio plytelės,

– medinės, fibrocementinės dailylentės, skarda,

– skalūno akmens, fibrocemento fasadinės plokštelės ir kt.

KARKASINIO NAMO VIDUS

Karkasinio namo garo izoliacija yra vienas esminių kriterijų. Jam pasiekti naudojama PIR poliuretano plokštė su išdrožomis, kuri ne tik turi labai gerą šiluminę varžą, bet ir garo izoliaciją, namas tampa ypač šiltas ir sandarus. Gali būti naudojama ir tvirta armuota plėvelė dengta aliuminio folija, visos sandūros klijuojamos „priaugančiomis“ lipniomis juostomis, nepaliekant nei menkiausių nesuklijuotų tarpelių. Griežtai prižiūrime langų montuotojų ir elektrikų bei santechnikų darbus, kad garo izoliacija būtų nepažeista, o laidų ir vamzdžių išlindimo iš sienos vietos būtų atsakingai užsandarintos.

Karkasinio namo grindys dažniausiai montuojamos betoninės šiltintos putplasčiu, sienų šiltinimo sluoksnis persidengia su grindų šiltinimo sluoksniu, todėl karkasiniame name nelieka šalčio tilto pavojaus. Rekomenduojame tarpaukštinę karkasinę perdangą betonuoti, tai suteikia karkasiniam namui papildomo stabilumo ir tvirtumo, ypač pagerėja garso izoliacija tarp aukštų, atsiranda šilumos akumuliavimo šaltinis.

Scroll to Top