SIP skydai – kas tai

SIPS - STRUKTŪRINIŲ IZOLIACINIŲ PLOKŠČIŲ SISTEMA

SIP SKYDINIAI NAMAI, KARKASINIAI NAMAI - TIKRI NAMAI statyba ir projektavimas

SIP (Struktūrinės Izoliacinės Plokštės/ Structured Insulated Panel) – suklijuotas konstrukcinis skydas, kurį sudaro neoporas (polistirolas, poliuretanas) iš dviejų pusių apklijuotas OSB plokštėmis.


Tai labai tvirtas ir gerai apkrovas atlaikantis konstrukcinis elementas iš esmės atliekantis tokias pat funkcijas kaip dvitėjės sitos (I-beam) arba dvitėjai statramsčiai (I-column).
SIP skydų inovatyvi idėja kilo 1930m. JAV, aktyviai statybų rinkoje pradėtas naudoti nuo 1970 metų, ypatingai populiarus Europos ir JAV rinkose dėl lengvos ir tvirtos konstrukcijos, šilumos ir sandarumo reikalavimų atitikimo šiuolaikiniams namams, ilgaamžiškumo bei itin greitos statybos, kas ypač sumažina statybų ir eksploatacijos kaštus.


NEOPORAS – patobulintas pilkos spalvos baltojo polistireninio putplasčio analogas pagerintomis termoizoliacinėmis savybėmis naudojant grafitą. Neoporas lyginant su polistiroliu leidžia sumažinti termoizoliacinės medžiagos storį.


OSB statybinės plokštės (Orientuotų skiedrų plokštės/Oriented Strand Board) – tai trisluoksnės orientuotų skiedrų plokštės, pagamintos iš spygliuočių ar lapuočių medžių. Jos yra gaminamos iš natūralaus medžio ir karščiui atsparaus dervinio rišiklio. Skiedros surišamos derva, kurioje nėra formaldehidų. Formaldehidų emisija yra apribota iki natūralios medienos emisijos (<0,03ppm).


Statant A+ ir aukštesnės klasės namus, konstruktyvas renkamas iš 174 mm storio skydų, kurie perdengiant siūles iš išorės papildomai šiltinami neoporo arba mineralinės vatos sluoksniais. A+ klasės namo siena bendrai turi 30 cm neoporo. Stogas renkamas iš 35cm neoporo užpildo skydų.


Pastato SIP skydai gamykloje gaminami, pjaustomi, frezuojami 5-7 dienas, namai statybų aikštelėje surenkami per 1-2 savaites. Dėl skydų lengvumo pristatymas į statybvietę tampa sklandus ir paprastas, išsikrovimui ir montavimui nereikalingi kranai.


SIP skydų namams projektuojami pamatai turi atlaikyti 5-8 kartus mažesnę apkrovą nei mūriniai, todėl jie lengvesni ir pigesni.


Santechninė įranga paprastai montuojama po grindimis. Jei namas daugiau nei vieno aukšto, santechnika montuojama perdangoje arba po ja. Elektros instaliacija montuojama tiesiai ant skydinių sienų. Elektros kabeliai paprastai uždengiami 2 sluoksniais gipso, ant kurių vėliau dedama apdaila.

Pagrindinius kabelius galima montuoti ir po grindimis.
SIP skydiniai pastatai stabiliai išlaiko savo matmenis, todėl fasadą galima apdirbti tiek struktūriniu tinku, tiek klinkerio apdaila nemontuojant papildomo ventiliuojamo fasado. Vidaus apdailai galima naudoti gipso plokštes sukant tiesiai prie sienų be vidinio karkaso, nes dėl konstrukcijos stabilumo sienos netrūkinėja.


SIP skydiniai namai sumontuojami sandarūs ir šilti, lyg vientisas monolitas.
Todėl tai gana paprastas ir pigus būdas išpildyti A+, A++ ar pasyvaus namo kriterijus. Taip pat puikus pasirinkimas žiemai tinkamiems vasarnamiams.

Scroll to Top