Kuo išskirtiniai “Tikrų namų” karkasiniai namai

SIP SKYDINIAI NAMAI IR KARKASINIAI NAMAI KAUNE IR KAUNO RAJONE. UNIKALŪS ARBA ŠABLONINIAI PROJEKTAI, PILNAS NAMO PASTATYMAS IR ĮRENGIMAS SU DALINE ARBA PILNA APDAILA

Rinktis namo statytoją nei kiek ne mažiau atsakingas žingsnis nei rinktis sklypą, namo projektą ar architektą. Kadangi bendraudami su klientais, architektais ir kolegomis susidūrėme su įvairiomis situacijomis ir  vertinimais, norėjome tuo pasidalinti ir su Jumis.

Kuo “Tikri namai” statytojų vykdomos karkasinių namų statybos skiriasi nuo įprastai vykdomų karkasinių statybų Lietuvoje.

1. Visų pirma neretai tenka susidurti su nepakankamai profesionaliai išpildytais projektais. Kartais juose trūksta įsigilinimo:

– į kliento finansines galimybes – klientas būna priverstas improvizuoti pigindamas apdailos ir kitokius sprendimus, kas galutiniame nevisada pateisina jo paties lūkesčius.

– į praktinį projekto įgyvendinimą, racionalius ir optimalius sprendimus

– į projekto išpildymo kokybę – t.y. trūksta arba nesutampa projekto matmenys, o toks projektas labiau tinkamas vadinti piešiniu, o ne projektu.

Mes visada stengiamės tiesiogiai bendrauti su architektais ir konstruktoriais, konsultuotis ir ieškoti geriausių sprendimų, dirbame su Autocad programa, kurioje paprastai yra ruošiami projektai. Todėl galime maksimaliai užtikrinti kokybišką projekto realizavimą. Kreipkitės į mus dar prieš išsirinkdami projektus – ir mes patarsime, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių nesusipratimų.

2. Lietuvoje dažnai susiduriama su statyba iš drėgnos medienos, kurią naudojant namo konstrukcija paliekama pradžiūti pusei metų. Tai, kad prarandama daug laiko – mažiausia problema. Kur kas svarbiau – sugadinta konstrukcijos kokybė. Pusę metų pastatyto nedengto karkaso palikimas džiūvimui iš esmės iškraipo ir susuka medieną. Toks namas tampa ne tik nesandarus, nestabilus, tačiau ir ima girgždėti.

Statome tik iš sausos obliuotos kalibruotos kokybiškos (C24 klasės ) medienos, todėl pastačius karkasą jį galime nedelsiant dengti plokštėmis ir šiltinti. Mūsų namų karkasai nepaliekami džiūti, nes sumontuojami jau iš džiovvintos kalibruotos medienos. Todėl yra tvirti ir tikslūs.

3. Įprastai Lietuvoje karkasiniai namai apkalami OSB plokštėmis, kurios pagal savo charakteristikas neišleidžia garų ir drėgmės. Gyvenamosiose patalpose lengvai susidaro drėgmė, kuri skverbiasi į sienas, todėl turi turėti galimybę ir pasišalinti iš jų į lauką. Jei tai neįmanoma, konstrukcijose atsiradusi drėgmė ims pūdyti medieną, veisis pelėsiai, nukentės pluoštinės šiltinamosios medžiagos, jos ims smegti.

Mes naudojame specialias garus praleidžiančias MDF plokštes, skirtas karkasinių namų apsiuvimui. Tokia plokštė išleidžia į lauką konstrukcijoje atsirandančią drėgmę taip išlaikydama ją visada sausą ir pašalindama bet kokį pelėsio ir puvinio atsiradimo pavojų.

4. Iš vidaus karkasinio namo sienos privalo būti sandariai apsaugotos nuo bet kokios drėgmės galinčios patekti iš vidaus. Tam yra naudojamos garo izoliacinės plėvelės. Dažnai tenka susidurti, kad ji ne tik nesumontuojama preciziškai, bet ją perplėšia ar subado kabėmis toliau dirbantys meistrai vedžiojantis įvairias komunikacijas, elektros instaliaciją, darantys apdailą. Ši plėvelė negali būti pažeista, netoleruojamas net milimetro plyšys. Tai tas pats, kas pradurti balioną ir manyti, kad per mažą skylę oras neįšeis. Net menkiausias nesandarumas įleidžia drėgmę į sienos vidų. Ir pirmiausiai tai pajusite kaip einantį šaltį per rozetes. O su kiekvienais metais situacija tik blogės.

Mes iš karkaso vidaus dengiame armuotą aliuminio folijos izoliacinę plėvelę, kurią montuodami klijuojame spec.juostomis ir nepažeidžiame jokiomis tvirtinimo detalėmis. Lygiai taip pat atidžiai apdirbamos visos sienose ir lubose esančios angos (ventiliacijos, dūmtraukių, el.lizdų, vandentiekio vamzdžių ir pan.). Taip pasiekiame absoliutų sandarumą, o tai reiškia ir ekonomišką eksploataciją. Jūsų namas taps sandarus kaip termosas ir tai nesikeis bėgant metams. 

5. Nors karkasų statyboje Lietuvoje dažnai mėgstama naudoti vinis, mes tame matome trūkumų. Vinimis sukabintos konstrukcijos nepakankamai pritraukiamos, todėl gali riestis, laikui bėgant atsivers plyšiai, kurie nebus užsandarinti šiltinamosiomis medžiagomis, atsiras braškėjimas, nestabilumas.

Savo karkasinėje statyboje naudojame ne vinis, bet kokybiškus spec. medvaržtus, kurie sandariai sukabina net storus balkius, sulaiko medieną bet kokio kraipymosi, namas tampa tvirtas ir saugus.

6. Šiuo metu rinkoje yra pakankamai gausus šiltinamųjų medžiagų pasirinkimas. Manome kad nėra blogų šiltinimo medžiagų (be abejo jei tik jos turi kokybės sertifikatus, kas nėra būdinga kai kuriems poliuretano putų purškėjams), yra tik netinkamas jų montavimas ar neteisingos panaudojimo sritys.

Mūsų manymu optimaliausias šiltinimo variantas būtų naudoti hibridinį uždarų porų poliuretano putų ir mineralinės vatos variantą. Nuo namo vidaus užpurškiant putas, jomis sandariai padengsite visus kampus, sujungimus, ertmes aplink elektros lizdus ir vamzdžius, perdangos ir sienos susidūrimus, konstrukcinius mazgus ir sunkiai prieinamas vietas. Reikiamai šilumos varžai išgauti galima toliau naudoti ir mineralinę vatą, kuri leistų sutaupyti dalį statyboms skirto biudžeto. 

7. Specializuojamės karkasinių namų ir stogo konstrukcijų statyboje. Tačiau matome, kaip statybiniai rūpesčiai ir žinių stoka trikdo mūsų klientus, iššaukia klaidas, “vagia” laiką. Todėl buriame aplink save patikimų partnerių ratą, kurie kokybę supranta analogiškai kaip ir mes. Jų pagalba galime vykdyti namo statybas nuo pamatų iki galutinės apdailos.

8. Karkasinį namą nuo pamatų iki dalinės apdailos paruošiame per 5-8 savaites – priklausomai nuo namo dydžio ir konstrukcijos sudėtingumo. Taigi, turėdami projektą rankose jau po 3-4 mėn. galite užtikrintai planuoti įkurtuves.

Jei svajojate apie tvirtą, kokybišką, ekonomiškai eksploatuojamą namą, lengvas ir sklandžias statybas, greitas įkurtuves – mes Jūsų paslaugoms.

Pagarbiai,

“Tikri namai” statytojai

Scroll to Top