Karkasinio namo kaina? …arba ką reiktų žinoti planuojant namo statybas

Karkasinio namo kaina? …arba ką reiktų žinoti planuojant namo statybas

Rinkdamiesi gyventi nuosavame name, žmonės vertina daugybę kriterijų: gamta, privatumas, erdvė, susisiekimas, statybų sąmata ir eksploatacijos kaštai. Kartais pirmas ir svarbiausias kriterijus tampa namo statybų sąmata, t.y. pagal turimą projektą pasirenkamas pigiausią namo statybos sąmatą galintis pasiūlyti statytojas. Rezultatai dažnai nenudžiugina – eigoje statybų sąmata ima augti, arba dėl nekokybiškai atliktų darbų ima augti eksploatacijos išlaidos, prastėja gyvenimo komfortas. Tada gali pasirodyti, kad ir pigiai pastatytas namas yra permokėtas, nei realiai gauta jo vertė.

Todėl norėtume patarti, į ką svarbu atkreipti dėmesį:

PAMATAI

pamatai “suvalgo” nemažą dalį statyboms skirtų pinigų, todėl čia būkite itin atidūs:

– būtinai atlikite grunto tyrimus, kad būtumėte įsitikinę, koks pamatų tipas ir gylis Jums reikalingas. Labai nedėkinga situacija, kai pradėjus lieti pamatus susiduriama su aukštais gruntiniais vandenimis, nestabiliu gruntu ir pan., dėl ko arba didėja išlaidos.

– atkreipkite dėmesį, kad karkasiniam namui nereikalingi tokie stori pamatai, kaip blokelių namui, jei pamatų liejimo meistrai arba architektai neįžvelgia tame skirtumo, arba siūlo daryti su “rezervu” – ieškokite kitų meistrų, nes už papildomą betoną, armatūrą ir darbus – kurių visai nereikia – susimokėsite Jūs.

PROJEKTAS

Jei grunto tyrimas nereikalauja sudėtingų pamatų, pigiausias variantas statyti vieno aukšto namą su negyvenama mansarda, vienšlaičiu stogu.

Jei esate apriboti sklypo užstatymo plotu – rinkitės dviaukštį namą su vienšlaičiu stogu.

Sudėtingiausia ir brangiausia situacija renkantis namą su daug šlaitų turinčiu stogu bei gyvenama mansarda – brangsta konstrukcija. O svarbiausia, tokios konstrukcijos apšiltinimas ir sandarinimas yra labiau komplikuotas ir brangesnis.

SANDARUMAS IR ŠILUMA

Storos ir šiltos sienos yra gerai, bet svarbiausia turi būti užtikrintas sandarumas. Net jei sienos šiluminė varža sieks 8 ar 10, bet namas nebus pilnai sandarus, o langai bus sumontuoti nekokybiškai, Jūs negausite norimo ekonomiškos eksploatacijos efekto. Taigi, būkite atidūs ir priekabūs langų bei garo izoliacijos plėvelių montuotojams, saugokite, kad ši plėvelė nebūtų perdurta ar pažeista nei vedžiojant instaliacijas, nei kabinant ant sienų baldus. Nenumokite ranka į sandarumo testus – tai Jums atliktų darbų kokybės garantija.

SĄMATA

Dažnai sulaukiame klausimų, kiek kainuoja mūsų statomų namų 1 kv.m. kaina. Pagrįstą atsakymą galėtume duoti tik tada, jei gamintume vieno projekto namą naudodami tą pačią medžiagų komplektaciją. Kadangi statome pagal individualiai klientų pasirinktus projekus, pagal jų pageidaujamas medžiagas bei iki jų pageidaujamo statybos užbaigtumo – toks atsakymas “kiek kainuoja namo 1 kv.m.?” visiškai neatitiktų realybės.

Kiekvieno namo sąmata priklauso nuo labai daug dedamųjų. Daug įtakos turės koks bus projektas, sienų “sumuštinio” sluoksnių kiekis ir sudėtingumas, kiek kv.m. name bus pertvarinių sienų, ar bus gyvenama mansarda (nuo to priklauso šiltinimo ir sandarinimo dabai), stogo konstrukcijos sudėtingumas (kuo daugiau stogelių, šlaitų, kampų, bokštelių, kaminų – tuo darbo sanaudos didėja), kokią rinksitės lauko ar vidaus apdailą. Todėl vienam projektui paskaičiuota 1 kv.m. kaina gali dvigubai skirtis lyginant su kito projekto 1 kv.m. kaina.

Tiksli sąmata įmanoma tik pateikus tikslius projektus (namo, elektros, šildymo, vandentiekio/kanalizacijos, interjero), ko dažniausiai klientai neturi. Preliminari sąmata gali duoti šiokį tokį suvokimą, tačiau visiškai tikslių išlaidų (ar investicijų) ji neatspindės.

Vis dėlto, gerbdami ir suprasdami žmonių norą kažkaip įvertinti savo norus ir užmojus, pateikiame kelių kainų lygių sąmatas  iki dalinės apdailos. Jas rasite skyriuje STATYBŲ SĄMATOS.

Scroll to Top