IŠ KO VYKDOMA KARKASINIŲ IR SIP SKYDINIŲ NAMŲ STATYBA

MEDIENA

Namų konstrukcijai gali būti naudojama tik džiovyklose paruošta mediena (stogams ir nešančioms atramoms – tik graduota).

Šviežiai pjauta mediena yra statybinė žaliava – neskirta statyboms, ji yra nepatikima ir nesaugi, einant laikui gali linkti ir net lūžti. Tokia mediena jau 2-3 metų bėgyje natūraliai džiūdama riečiasi – išdarkydama stogo ar namo konstrukciją. Namas tampa nesandarus, girgžda, trūkinėja sienos ir kampai. Drėgnoje uždarytoje medienoje puiki terpė įsiveisti pelėsiams ir parazitams.

Rinkdamiesi žalią mediena stogui „sutaupysite“ vos 300 Eur, karkasinėms sienoms – dar 300 Eur. Tai sudarys vos 1 procentus bendros namo sąmatos.

alert-block

Kalibruota graduota mediena

Kalibruota mediena, tai iš visų keturių pusių pagal tikslius matmenis apipjautos sausos medienos ruošiniai.

Graduota mediena C16, C18, C24 ir.t.t. yra mediena, atlaikiusi bandymus ir nurodo medienos atsparumą lenkimui, tempimui, slėgimui, jos elastingumą ir tankį.

Medžio konstrukcijų montavime negali būti naudojama mediena, neatlaikiusi bandomųjų reikalavimų.

PRIVALUMAI:

  • džiovinta kalibruota mediena galima užtikrinti kokybišką, saugią ir ilgaamžę medinę konstrukciją, kuri bus tvirta, stabili, ateityje nesitrauks ir nesiraitys;
  • optimalus sprendimas esant paprastai medžio konstrukcijai.

TRŪKUMAI:

 • mažiau stabili nei pvz.klijuota mediena ar dvitėjės sijos
 • neatlaiko itin didelių apkrovų,
 • ribotų matmenų (tiek ilgio, tiek pločio)

Dvitėjinės sijos

dvitejes sijos, karkasiniu namu statyba, karkasiniai namai, A+ namai, pasyvus namai, kokybiski namai, stogai, perdangosMedinės dvitėjinės sijos gaminamos iš kokybiškos džiovintos medienos  juostų, o tarp jų tvirtinama plokštė arba metaliniai įlaidai. Dvitėjės sijos labai  tikslios, stabilių matmenų, lengvos, įmanomi ilgiai net iki 16 m, jose galima vedžioti komunikacijas. Labai taiklus pasirinkimas, kai karkasinio namo išplanavime norima išgauti dideles erdves be pertvarų ir atramų.

PRIVALUMAI:

 • naudojama esant didesniems nei 6m tarpatramiams, išgaunant dideles kambarių erdves
 • tiksli ir stabili 
 • lengva 
 • atlaiko dideles apkrovas
 • matmenų įvairovė (iki 16m)
 • sijose galima vedžioti inžinerinius tinklus (laidus, ortakius, vamzdžius)
 • didesnės šiluminės savybės nei medžio (galima užpildyti šiltinamąja medžiaga)

TRŪKUMAI:

 • brangesnė už kitokią medieną
 • negali būti palikta atvira kaip interjero elementas

Klijuota mediena

Klijuota mediena, karkasiniai namai, karkasiniu namu statyba, pasyvus namai, silti namai, namai iki 80 kv.mKlijuota mediena gaminama klijuojant aukštos kokybės sausą obliuotą medieną. Klijuojama naudojant vandeniui atsparius klijus, veikiant aukštai temperatūrai ir spaudimui. Tokia mediena yra stipri ir stabilių matmenų, puikus pasirinkimas statant itin kokybišką medžio konstrukciją.

 

PRIVALUMAI:

 • naudojama kaip atviras konstrukcinis elementas interjere
 • tikslesnė ir stabilesnė už kitokią medieną, nekeičia matmenų 
 • atlaiko didesnes apkrovas už pjautinę medieną
 • matmenų įvairovė

TRŪKUMAI:

 • brangi;
 • atlaiko mažesnes apkrovas nei dvitėjė sija.

KARKASO ŠILTINIMO MEDŽIAGOS

Mineralinė vata

silti namai, siltinimas, sandarumo testas, sandarus namai, karkasiniai namai, sip namai, pasyvus namai

TECHNOLOGIJA „ECOSE® Technology“

Technologija „ECOSE® Technology“ – tai revoliucinė, nauja medžiagų rišiklių, naudojamų statybų pramonėje technologija be formaldehidų, kur vietoj naftos chemijos produktų naudojamos greitai atsinaujinančios organinės medžiagos. Gamyboje sunaudojama mažiau energijos. Ši technologija labiau tausoja aplinką. Technologija „ECOSE® Technology“ buvo sukurta izoliacijos iš mineralinės vatos gamybai, tačiau teikia tokius pat galimus pranašumus ir kitiems gaminiams, kurių esminis pranašumas yra įvairių dervų pakaitalų taikymas.

Ši izoliacinė medžiaga yra:

Minkštesnė, nedulkanti, maloni liesti.

Standesnė ir elastingesnė – geriau įsispraudžia į konstrukcija nepalikdama nesandarumų.

Neįgeria ir leidžia pasišalinti drėgmei, todėl ypač gerai tinka karkasinėje statyboje.

Be formaldehido, fenolio, akrilo, dirbtinių dažiklių ir baliklių.

Šilumos laidumo koeficientas λD = 0,033-0.039 W/mK.

Knauf Naturboard 037 (TP 116)

Techniniai parametrai

Šilumos laidumo koeficientas, λD[W/(m·K)] 0,037
Sąveikos su ugnimi klasė A1
Vandens garų perdavimas, μ 1
Storio paklaidos klasė T4

Biri mineralinė vata

karkasiniai namai, biri vata, karkasiniu namu statyba

Biri pučiama vata Knauf Supafil Timber Frame 034 – nepamainomas būdas šiltinant karkasines konstrukcijas.

Šilumos laidumo koeficientas λD: 0,034 W/(m·K); kai tankis 35 kg / m3

Sukritimo klasė: S1 (≤1%)

Sąveikos su ugnimo klasė: A1

Tai geras pasirinkimas norint izoliuoti karkasinės sienas, stogo konstrukcijas, perdangų tarpus. Ženkliai taupantis instaliacijos laiką reikalingą norint pilnai apšiltinti nepatogius kampus ir sunkiai pasiekiamas vietas.

Supafil Timber Frame 034 – užpildo visus tarpus ir tuštumas aplink vamzdžius, elektros instaliaciją ir kitas kliūtis. Sudaro sąlygas greitesniai didelių ertmių ir sienų izoliacijai, vietoj daugelio sluoksnių šiltinimo plokščių montavimo.

Medžio vata

Ekologiškas natūralaus medžio pluošto presuotas produktas Steico Flex, skirtas sienoms, pertvaroms, stogo konstrukcijoms šiltinti, izoliuoti garsą. Standi, tvirta ir ilgaamžė, difuziškai atvira, nebijo garų drėgmės. Derinama su difuzinėmis plėvelėmis. Šilumos laidumo koeficientas λD = 0,038 W/mK

Atviriems paviršiams (perdangoms) šiltinti naudojama Steico Zell biri purškiama medžio vata, Šilumos laidumo koeficientas λD = 0,040 W/mK. Degumo klasė B2.

SIP SKYDAI

OSB+neoporas+OSB

SIPSAISIP (struktūrinės izoliacinės plokštės) – tai klijuotas neoporo ir dviejų OSB plokščių gaminys. Tam naudojamos atsparios drėgmei ir apkrovas priimančios OSB 3 plokštės, Kleiberit poliuretaniniai klijai atsparūs drėgmei ir temperatūrų pokyčiui, neoporas (polistirolas su grafito priemaiša) NEPS70.

Neoporas yra naujoviška ir perspektyvi naujų ir renovuojamų pastatų šilumos izoliacija. Neoporas yra polistireno (EPS) atmaina, savo sudėtyje turinti grafito, kuris suteikia pilką spalvą bei ženkiai padidina šilumines izoliacines savybes. Neoporo sudėtyje esantis grafitas absorbuoja ir atspindi infraraudonuosius spindulius, taip sumažindamos šilumos pralaidumą. Neoporo termoizoliacinės savybės lyginant su analogišku baltuoju polistireniniu putplasčiu yra apie 25% efektyvesnės. Geresnės termoizoliacinės savybės leidžia suploninti iki 25 % termoizoliacinio sluoksnio storį.   Šilumos laidumo koeficientas λD = 0,032 W/mK.  

Plačiau skaitykite apie sip namus.

PLOKŠTĖS IR SANDARINIMO MEDŽIAGOS

Armuota folinė garo izoliacija

karkasiniai namai, stogai, stogu konstrukcija, stogu montavimas, stogu dengimas, pasyvus namai, silti namai, kokybiski namai, ekonomiski namai, kokybiskas siltinimas, kokybiskas sandarinimas, namai, namu statyba, karkasiniai namai kainaArmuota folinė garo izoliacinė plėvelė, naudojama apšiltintų stogų, sienų bei grindų garo izoliacijai. Ši plėvelė gaminama iš tvirto, specialaus vandenį sugeriančio popieriaus sluoksnio, aliuminio plėvelės ir polietileno, ji yra atspari temperatūros pokyčiams. Plėvelę reikia kloti taip, kad aliuminio sluoksnis būtų atsuktas į patalpų vidų. Montuojant ji suklijuojama specialiomis itin lipniomis juostomis, ypač kruopščiai turi būti užsandarinti visi ventiliaciniai ir elektros instaliacijos įvadai, dūmtraukiai ir kitos sienose ar lubose montuojamos instaliacijos.

Medžio plaušo plokštė iš lauko pusės

mdf, plokste, plokste karkasiniam namui, osb, namo fasadas, karkasinis namas, karkasinio namo statyba, kvepuojanti siena, kvepuojantis namas, sveikas namasKieta medienos pluošto arba MPP plokštė (pvz. Steico) skirta karkasinių namų fasadams. Ji puikiai apsaugo nuo vėjo ir dulkių, difuziškai atvira – leidžia vėdintis medžio konstrukcijai tuo prailgindama jos ilgaamžiškumą.  Ši plokštė atspari lietui bei sniegui, nekeičia matmenų, neišsipučia, špuntai išlieka sandariai įsitvirtinę.

STEICO protect – „kvėpuojanti“, atvira difuzijai izoliacinė medienos plaušų plokštė, tarnauja kaip pagrindas, substratas išoriniam struktūriniam tinkui, ženkliai pagerinanti namo sandarumą. Su išdroža ir įlaja – būtent dėl jų galima pasiekti didesnį namo sandarumo lygį ir paruošti kokybišką dangą tinkui.

OSB plokštė negali būti naudojama konstrukcijos iš lauko dengimui, nes ji neleidžia šalintis drėgmei iš medienos (nebent sugręžiamos skylės), be to gavusi kritulių, ši plokštė ties siūlėmis ima pūstis.

Plokštės iš vidinės namo pusės OSB, GKP, GPP

OSB – orientuotų medienos skiedrų plokštės. Tai keletas sluoksnių medienos drožlių, padengtų paž
angios technologijos dervomis ir sutvirtintų karšto preso pagalba (naujos kartos plokštėse formaldehidai sumažinti iki minimumo, kuris nesiskiria nuo akmens vatos charakteristikų). OSB plokštės naudojamos karkasinių namų statyboje, dengiant stogus (po bituminėmis čerpėmis), klojant grindis (po parketu, kiliminėmis ir PVC dangomis), montuojant vidaus pertvaras.

Gipso kartono plokštę GKP sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Plokštė skirta vidaus patalpoms: sienoms, pertvaroms ir luboms.
Plokštė tinka sienoms, pertvaroms ir luboms ant karkaso, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti po „juodosiomis“ lubomis arba medinėmis sijomis, taip pat pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Gali būti veržiama varžtais ant medinio arba metalinio karkaso, klijuojama prie kitų plokščių.

Naujos kartos gipso plaušo plokštės GPP  pagamintos iš perdirbamų medžiagų (gipso, celiuliozės plaušų ir vandens), ypač atsparios smūgiams, tvirtos (pakanka vieno sluoksnio), tinka drėgnoms patalpoms, gerai izoliuoja garsą, atsparios ugniai, nereikia papildomai tinkuoti – paruoštos apdailai. Tinka luboms, sienoms, grindims.

PROFESIONALIOS TVIRTINIMO DETALĖS, ĮRANGA

Medsraigčiai

tvirtinimo detalesKonstruktyvą tvirtiname ir stabilizuojame kokybiškais, atspariais korozijai ir tempimui

sertifikuotais medsraigčiais – nenaudojame plokštelių, kurios palieka galimybę medžiui judėti ir

išbrangina savikainą. Plokštes tvirtiname kabėmis.

DARBO PRINCIPAI

Tiksli konstrukcija

Dirbame tik su džiovinta kalibruota mediena. Konstruktyvas surinkinėjamas ant žemės pagal specialiai paruoštus konstuktyvinius brėžinius. Maksimaliai leisitina paklaida per visą namo konstrukciją ne daugiau 2-3mm. Tai liečia tiek pamatus, tiek sienas, tiek stogą. Šis tikslumas leidžia lengvai įgyvendinti namo kokybiško šiltinimo ir sandarinimo reikalavimus.

Greitis

Apšiltintas, su fasado apdaila ir daline vidaus apdaila namas pastatomas per 1- 2 mėn. Apšiltinta namo konstruktyvinė „dėžė“ surenkama sip namui – per 1 savaitę, karkasiniam namui – per 3 savaites.

Šiltinimas ir Sandarumas

Konstruktyvas ant žemės pagal brėžinius supjaunamas itin tiksliai, todėl tašai suveržiami iki „susiklijavimo“.  Šiltiname standžia ir neįgeriančia drėgmės mineraline vata, skiriant ypatingą dėmesį stogo ir sienų sandūroms. Garo izoliacijai naudojama tvirta armuota plėvelė dengta aliuminio folija, visos sandūros klijuojamos „priaugančiomis“ lipniomis juostomis, nepaliekant nei menkiausių nesuklijuotų tarpelių. Griežtai prižiūrime langų montuotojų ir elektrikų bei santechnikų darbus, kad garo izoliacija būtų nepažeista, o laidų ir vamzdžių išlindimo iš sienos vietos būtų atsakingai užsandarintos.

Darbų kokybę garantuojame atlikdami SANDARUMO TESTĄ.

Stabilumas

Rekomenduojame daryti betonines perdangas tarp aukštų. T.y. montuojame medinę perdangą ir betonuojame grindis. Apkrova pasiskirsto ir remiasi į namo kampus, tai suteikdama namui stabilumo ir tvirtumo, ypač pagerėja garso izoliacija tarp aukštų, atsiranda šilumos akumuliavimo šaltinis.

Tvirtumas

Medines konstrukcijas veržiame masyviais sertifikuotais medsriegiais – nekalame vinimis. Tokiu būdu suveržta kalibruota mediena maksimaliai išsilygina, susispaudžia ir nepaliekant jokių galimybių metams bėgant atsipalaiduoti, trūkinėti ar riestis. Todėl karkasinis namas būna tvirtas kaip mūras, stabilus, negirgžda, nevibruoja. Be to ir kokybiškai apsišiltina ir užsisandarina.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!