DARBAI

KODĖL RENKAMĖS MEDINĘ SKYDINĘ STATYBĄ

Istoriškai ir geografiškai TEISINGA

Medinės konstrukcijos namai iki karo buvo laikomi vertinga ir patikima architektūra. Montuojami iš kokybiškos medienos, atsakingai ir profesionaliai, jie savo stabilumu ir tvirtumu niekuo nenusileidžia mūrui. Prižiūrimi tokie namai puikiai tarnauja ne vieną šimtą metų. O šilta ir natūrali statybinė medžiaga mūsų šaltame ir drėgname klimate suteikia neginčijamus privalumus lyginant su šaltį ir drėgmę kaupiančiu betonu.

Didžiausiems skeptikams visada primename, kad bet kurio namo pusę konstrukcijos sudaro stogas, o jis dažniausiai montuojamas būtent iš medienos. Tad ko gi bijoti medžio konstrukcijos sienose?

Todėl siūlome atsisakyti sovietinio mentaliteto namus statyti betoninius – namus rinkitės šiltus ir jaukius, o kokybe mes pasirūpinsime.

Greita statyba

Laikantis technologijų, mūrinį namą pastatyti greičiau nei per metus vargiai įmanoma (atsižvelgiant į šaltąjį metų laiką, kai betonavimo, klijavimo ir mūrijimo darbai sustoja). praėjo tie laikai, kai norma buvo namą statyti 10 metų. Šiandieninis žmogus savo namuose nori gyventi kuo greičiau. O šiai dienai per 3 mėn. pastatomi ir parduodami mūrinukai kelia daug susirūpinimo dėl juose ketinančių apsigyventi šeimų saugumo ir investicijų patikimumo.

Medžio konstruktyvo ir sip skydų namai statomi per 1-2 mėn. iki dalinės apdailos. Lauko temperatūra darbų neįtakoja, džiovinti nėra ko, todėl statinio kokybė nenukenčia.

Plačios projektavimo ir gyvenamojo ploto praplėtimo galimybės

Karkasiniai namai turi plačias architektūrinės laisvės galimybes pagal kiekvieno užmojus, skonį ir galimybes. Tokie namai gali būti modernūs, lenktų formų, didelių erdvių, aukščių, dideliais stiklo fasadais, gali būti tradiciniai, solidūs, dekoruoti akmenimis, klinkeriu ar tinku.  Karkasinėje, skydinėje statyboje paprasta keisti išplanavimą, didinti angas, jungti priestatus.

Šilti, sandarūs, ekonomiški

Kokybiškai pastatyti namai tarnauja šimtus metų, yra tvirti, stabilūs ir šilti. Karkasiniai namai lengvai išpildo A+ ir pasyvių namų reikalavimus, neturi tiek daug „rizikingų“ šalčio tiltų, kuriuos būtina spręsti mūrinėje A ir aukštesnės energinės klasės statyboje – šiltinti pamatų polius, nes šaltis per gelžbetonį pereina į mūrinę sieną. Neturi ir mūrinių namų „ligos“: šąlančių grindų – sienų, sienų – perdangos sandūrų, peršalančių angokraščių aplink langus ir palanges. Mediena neperduoda šalčio, kaip betonas ar metalas, todėl, jei sumontuotas kokybiškais tvirtinimo elementais – tampa stipria, sandaria ir stabilia namo konstrukcija.

Karkasiniai namai plačiai paplitę daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio valstybių, tokių kaip Kanada, JAV, Norvegija, Švedija, Prancūzija ir kt. Jų populiarumas ženkliai kyla ir Lietuvoje.

Lengvesnė konstrukcija, smulkesni pamatai, plonos ir šiltos sienos

Karkasinis, skydinis namas yra lengvesnis už mūrinį 10-15 kartų, todėl pagal apkrovas jam pakanka paprastesnių, plonesnių pamatų, kuriuos įrengiant sutaupomas tiek laikas, tiek pinigai. Karkasinių namų sienos yra plonesnės išgaunant tą pačią šiluminę varžą, nei mūrinių namų, kadangi šilumos izoliaciniai sluoksniai dedasi į konstrukcijos vidų, o ne ant laikančios mūrinės sienos. Taip susitaupo 20-30 cm sienos storio, langai nepasisepia gilioje angoje – į patalpas patenka daugiau šviesos.

Jauku ir sveika

Mediniai karkasiniai namai šilti, jaukūs ir organiški. Karkasinis namas neįgeria ir nekaupia šalčio ir drėgmės, teigiamai veikia sanarius bei kvėpavimo sistemą dėl sauso ir šilto vidaus mikroklimato (kas ypač svarbu lietingais rudens ir pavasario pereinamaisiais sezonais). Net statant energetiškai efektyvius namus, darant garo izoliaciją, kuri saugo medžio konstruktyvą ir termoizoliacinę vatą nuo vidaus patalpų drėgmės garų, vidinės namo sienos padengiamos kompensaciniu 5-10cm vatos sluoksniu, kuris sugeria ir išgarina drėgmės perteklių, taip neleisdamas kondensuotis drėgmei ant sienų bei augti pelėsiui ar grybui.

 


This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!